Kontakt

Kontakta Palmeras Vänner


Undrar du över något?


E-post till föreningen:

info@palmerasvanner.se

 

Postadress:

Palmeras vänner

Box 4268

102 26 Stockholm


Ordförande-/marknadsföring/event

Anita Nilsson Röjning

 

Sekreterare/Volontärfrågor

Malin Stenbom

volontar@palmerasvanner.se


Kassör

Karin Lindell


Vice kassör

Caroline Westerberg


Medlems-/registeransvarig

Cecilia Dismo

register@palmerasvanner.se


Hemsida, Facebook & Instagram

Emilia Diamantidis

webmaster@palmerasvanner.se


Gåvo-/kondoleanskort/Instagram

Manuela Cano Johansson

manuela@palmerasvanner


Palmbladet

info@palmerasvanner.se


Kontaktverksamhet Högskola och Universitet

Ilse Mendez

ilse@palmerasvanner.se


Marknadsföring/Event

Hanna-Liisa Juntti, Amanda Sandberg, Ilse Mendez

event@palmerasvanner.se


Piña Palmeras föreståndare i Zipolite, Oaxaca, Mexico:

Flavia Anau

caipinapalmera@gmail.com


Revisor

Alexandra Lindquist


Internrevisor

Jan Sondér


Internrevisorsuppelant

Therese Ydremark


Valberedningen

Sara Rydwik

Ulrika.K Wallbring

valberedningen@palmerasvanner.se




 

Föreningens kontaktpersoner


Ta kontakt med kontaktperson på din ort:

 

Göteborg:

Mario Hernandez

Emilia Diamantidis

goteborg@palmerasvanner.se

 

Halmstad:

Irmeli Peronius

halmstad@palmerasvanner.se

 

Lund:

Anna Arstam

Karin Fältman

lund@palmerasvanner.se

 

Linköping:

Sara Rydwik

linkoping@palmerasvanner.se

 

Stockholm:

Valerie Wigardt

stockholm@palmerasvanner.se

 

Uppsala:

Terese Bergfors

uppsala@palmerasvanner.se

 

Västerås:

Marlene Kaas

vasteras@palmerasvanner.se


Örebro:

Ilse Mendez

orebro@palmerasvanner.se 


Har vi glömt din ort? Hör av dig till Anita Nilsson Röjning,

070-7734543 eller info@palmerasvanner.se

 

Att vara några stycken på en ort gör det roligare och lättare att

vara aktiv för Piña Palmera!

 


 






Snabbfakta

Ordförande: Anita Nilsson Röjning

Mobil: 070-7734543


E-mail: info@palmerasvanner.se


Pg: 901191-7

Bg: 901-1917

Swish: 1239011917


Facebook: Föreningen Palmeras Vänner

Hemsida: www.palmerasvanner.se

Instagram: palmerasvanner


Webbmaster: Emilia Diamantidis

emilia@palmerasvanner.se



Händelser


Blodomloppet 2020! 


För andra året i rad har vi tänkt springa blodomloppet i Stockholm och Göteborg tillsammans!

Än så länge har ingen info ang inställda blodomlopp gått ut, men vi i styrelsen håller givetvis koll på detta och följer Folkhälsomyndheternas rekommendationer. 


I dagsläget tar vi emot anmälningar både för Stockholm 13 augusti samt

Göteborg 16 september.

Sista anmälningsdag 15 juli.

Mer info om anmälan hittar du i dokumentet nedan. 











Obs: Dokumentet är nu uppdaterat med korrekt datum.


------------------------------------


"Historien om Piña Palmera"


Under 35 års festen för Piña Palmera, arrangerat av Palmeras Vänner i Stockholm på M/S Vindhem berättade Anna om hur Pina Palmera startades. Följ med och lyssna på denna fantastiska historia!



Hälsningar 

Styrelsen Palmeras Vänner





















sidan uppdaterad 200514